16 Nisan 21
Keşif

Verita’dan tropik meyvelerin amiral gemisi Gold Ananas

Meyveli Rehber

Ananas artık egzotik meyve diyemeyeceğimiz kadar bizden biri. Meyve salatalarında, beslenme çantalarında, sofralarda en çok yer alan tropik meyvelerden biri. Boşuna da değil hani, hem tatlı ekşi lezzeti hem de kolesterolü düzenlemekten kilo kontrolünü desteklemeye kadar çeşitli faydaları ile bu popülariteyi sonuna kadar hak ediyor. Ancak ananas her zaman bu kadar bol ve rahat bulunmuyordu.

 

 Maceralı bir geçmiş

Brezilya’da keşfedilen ananası Kristof Kolomb İspanya’ya götürmüş, oradan da dünyaya yayılmış. 17. yüzyılda ananas Avrupa’da lüks ve refahın simgesi olmuş; krallar ellerinde ananaslarla tablolarını çizdirmiş, aristokratlar partilerde yanlarında gezdirmek için ananas kiralıyormuş. Saraylarda bahçıvanlar ananas yetiştirmek için görevlendiriliyormuş!

Şimdiyse kolay ulaşılır olması yanında 100 gramında sadece 50 kalori içermesi ve içindeki vitamin ile minareller, özellikle bromelain’in faydaları sayesinde tercih sebebi.

 

 

Neden Verita Gold Ananas?

Verita Gold Ananas’ı anavatanı olan Güney Amerika’dan getiriyor, üstelik Verita’nın denetimindeki Kosta Rika’daki üretim alanlarında yetiştirtiyoruz. Gold Ananas’ın lezzeti, üretimden satış noktasına kadar gerçekleştirdiğimiz kalite kontrol sürecinin titizliğinde saklı. Meyvelerimiz gerekli olgunluğa eriştikten sonra hasat ediliyor, ideal şartlarda sevk ediliyor ve depolanıyor.

 

Lezzetinin sırrı ise briks seviyesinde. Minimum 12 briks seviyesinde olan ananaslarımız böylece tam tadında, kıvamında. “İyi de briks nedir ki” dediğinizi duyabiliyoruz. Briks, gıdalarımızın içindeki çözülmüş kuru madde oranını gösteren bir ölçü birimi. Briks ne kadar yüksekse ürününüz de o kadar tatlı demektir.

 

Verita Gold Ananas‘ı dunyaninmeyvesi.com‘dan online sipariş edebilirsiniz.


 

Etiketler: ,

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış!

İlk Yorumu Sen Atmak İster Misin?

YORUM EKLEYİN

*

Meyveli Rehber’den haber almak için