06 Ocak 17
Keşif

Taze Zencefil nasıl seçilir, saklanır, hazırlanır ve kullanılır?

Meyveli Rehber

Nasıl seçilir?

Sert, dolgun ve yoğun bir baharat kokusu olan zencefilleri seçmelisiniz. Çatlamış, yumuşak görünümlü ve kesim yerleri küflenmiş olanları istemiyoruz. Minik, çamurlu, tomurcuklu, parçalı, buruşuk ürünler asla Verita Taze Zencefil paketlerine girmez! Dikkatle seçilen iri, parlak ve nefis Verita Taze Zencefil’lerimiz kendine has keskin kokusunu korur, tek tek fırçalanarak temizlenir, sunulur.

 

Nasıl saklanır?

Zencefil kesildikten sonra oda sıcaklığında çok çabuk küflenebiliyor. Ancak buzdolabında rahatlıkla 2-3 hafta, dondurucuda 6 aya kadar saklanabiliyor. Dondurucuda rendelenmiş olarak da saklanabilir.

 

Nasıl hazırlanır?

Zencefilin kabuğunu bıçakla soymaya çalışmak yerine bir çay kaşığı veya kahvaltı bıçağının tersi yardımıyla yüzeyini kazıyarak soyabilirsiniz. İhtiyacınıza göre rendeleyerek veya dilimleyerek kullanabilirsiniz.

 

Nasıl kullanılır?

Zencefil çayı, gününüze bir bardak sağlık katmak için iyi bir yol. Taze zencefili dilimleyin, doğrayın ya da rendeleyin, üzerine sıcak su ekleyin ve demlenmesini bekleyin. Yine taze zencefili rendeleyerek yemek ve salatalarınıza ekleyin.

Taze zencefili online sipariş etmek için dunyaninmeyvesi.com‘u ziyaret edebilirsiniz.


 

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış!

İlk Yorumu Sen Atmak İster Misin?

YORUM EKLEYİN

*

Meyveli Rehber’den haber almak için