20 Haziran 16
Keşif

Orman meyveleri nasıl seçilir, saklanır ve kullanılır?

Meyveli Rehber

Nasıl seçilir?

Orman meyvelerinin tane büyüklüğü kalite veya olgunluk göstergesi değildir. Aşırı olgunlaşmış, çok yumuşak, ezilmiş, nemlenmiş, sulanmış ya da küflenmiş ürünlerden kaçının.

 

Orman meyveleri, birbirlerini ezmeyecek şekilde, tek kat dolum yapmaya uygun genişlikteki kaplarda paketlenmelidir. Aksi halde meyveler ezilerek hasar görür. Verita orman meyvelerinin orijinal kapları her ürün için en uygun genişliktedir.

Yeterince olgunlaşmış olmasına dikkat edin; çünkü orman meyveleri bekletilerek olgunlaşmaz. Tam kıvamında olgunlaşmış meyveler hafif yumuşak, dolgun ve koyu renkli olanlardır.

Nasıl saklanır?

Orman meyvelerini, birbirlerini ezmeyecek şekilde buzdolabında 5°C’de, 2-3 gün saklayabilirsiniz. Suyla yıkamak meyvenin bozulma sürecini hızlandırdığından, hemen yemeyecekseniz yıkamadan saklayın.

 

Nasıl kullanılır?

Orman meyvelerinizi tane tane atıştırmalık olarak tüketebileceğiniz gibi yoğurtlara katabilir, sos, kek, krep, bisküvi ve pasta yapımında, özellikle de süslemesinde kullanabilirsiniz.

 

 

En lezzetli orman meyvelerini taptaze kapınızı kadar getirmemizi isterseniz dunyaninmeyvesi.com‘dan online sipariş verebilirsiniz.


 

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış!

İlk Yorumu Sen Atmak İster Misin?

YORUM EKLEYİN

*

Meyveli Rehber’den haber almak için